KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17377027

nr 1737 7027

Verner Thomé

(1878-1953), Finland

Signerad, daterad 1916. Akvarell, bildmått: 30x35 cm, yttermått inklusive ram: 46x52

Verner Thomé, finländsk bildkonstnär född 1878, död 1953.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 3 november 2025
kl 19:22:32

2/11 18:04:48 1      Vinnande bud

Verner Thomé

Läs mer om Verner Thomé